Mgr. Michal Dvořák

CFM Qualified MBSR Teacher

Mindful Eating Facilitator

Učím to, co sám žiji, pravidelně medituji a využívám mindfulness v příjemných i náročných situacích, které mi život přihrává. Mindfulness mi dodává klid, pomáhá mi zvládat stres, uklidnit hlavu a dává mi důvěru v sebe i život okolo mě. Díky mindfulness jsem se také naučil mít se více rád a rozvinout svoji sebehodnotu.  

Již 12 let realizuji kurzy pro firemní a neziskový sektor. Odjel jsem na UMASS Medical School (USA), na místo, kde celý 8týdenní MBSR program vznikl, a tady během dvou let celý program (MBSR teacher training) vystudoval.

Tím to samozřejmě neskončilo, dál se vzdělávám a svoje zkušenosti prohlubuji na vícedenních meditačních setkáních, pobytu ve tmě či dalších kurzech.

Kromě mindfulness se zabývám i mindful eating – tím, jak měnit nezdravé zažívací návyky a budovat všímavost k tomu proč, jak a co jíme.  

Absolvoval jsem pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR). Baví mě cestovat po světě, trénovat kung-fu, cvičit s kettlebellem, vzdělávat se a pravidelně meditovat.

Seznam všech kurzů, které jsem absolvoval, naleznete zde

Co o mně říkají účastníci kurzů

„Otevřený, přátelský a zvídavý profesionál, který zkoncipoval velmi vyvážený kurz.“

Martina

„Super chlápek:) Pohodář. Sympaťák.“

Josef

„Profesionál s příjemným projevem, dokáže rychle navázat vztah s klienty a vtáhnout do tématu. Sám tématem žije nejen teoreticky, ale i prakticky.“Jaroslav

„Michala považujem za uvedomelého a vzdelaného človeka, ktorý vie aktívne naslúchať.“

Michal

„Skúsený lektor, tématike sa rozumie a intenzívne sa tomu venuje, vidno že na kurze si dal záležať obsahovo aj dramaturgicky, má príjemný hlas čo človek pri meditáciách ocení.“

Veronika

„Michal je velmi příjemný lektor a průvodce meditací, moc me bavil.“

Kateřina

„Michal je podle mě výborný lektor – zkušený, přirozený, lidský, vtipný a inspirativní.“

Jana