FIREMNÍ KURZY MINDFULNESS

Posuňte chod vaší firmy na novou úroveň. Výzkumy ukazují, že mindfulness pomáhá lidem snížit stres o 22%, zvýšit koncentraci o 50%, posílit produktivitu, nebo výrazně snížit riziko vyhoření.

To vede k menšímu počtu dní pracovní neschopnosti, vyšší důvěře a angažovanosti zaměstnanců. Právě proto je mindfulness nedílnou součástí společností, jako jsou Google, Apple, Intel či SAP.

VĚDECKY PODLOŽENÉ PŘÍNOSY MINDFULNESS

Přínosy pro vaši společnost

 • Kvalitnější vztahy a větší spokojenost na pracovišti.

 • Větší produktivita a efektivita.

 • Lepší rozhodováníkoncentrace.

 • Zvýšení adaptability na změnu.

 • Větší odolnost, prevence vyhoření.

 • Lepší zvládání práce pod tlakem.

 • Nižší míra onemocnění. 

Přínosy pro vašeho zaměstnance

 • Lepší soustředění.

 • Větší odolnost vůči stresu či obtížným emocím.

 • Větší klid a nadhled.

 • Zvýšení osobní pohody a spokojenosti.

 • Lepší zvládání myšlenek.

 • Kvalitnější spánek.

 • Větší empatie a posílení kreativity.

JAK KURZY PROBÍHAJÍ

Záleží mi na vašich výsledcích a chci, abyste dokázali mindfulness využívat v osobním i pracovním životě. Proto kurzy stojí na čtyřech pilířích. 

 • Praktický trénink mindfulness dovedností. 

 • Teoretické zarámování, které nabízí hlubší vhled do tématu – například, jak mindfulness ovlivňuje fungování mozku při stresu, nebo co říká věda o tom, co se děje během cvičení mindfulness.

 • Propojení s praxí. Tedy, jak to, o čem se bavíme, prakticky využít během dne.

 • Zábavná a interaktivní forma. Je pro mě důležité, aby vás kurz také bavil a byl pro vás příjemně stráveným časem.

NAUČTE SE PRAKTICKÉ ZÁKLADY

Během několika hodin vás rád seznámím s mindfulness a pomohu vám osvojit si praktické základy, které si odnesete do svého osobního i pracovního života.

ZÍSKEJTE TO HLAVNÍ Z MINDFULNESS

Pokud se chcete naučit to podstatné z mindfulness, rád se s vámi potkám na jeden celý den, nebo na dvou kratších workshopech. Budete tak mít dostatek času se zabývat tím, jak zvládat stres, pracovat s myšlenkami, jak se zklidnit během dne, nebo jak využívat mindful eating.

VYUŽÍVEJTE MODERNÍ TECHNOLOGIE EFEKTIVNĚJI

Naše pozornost se stává jednou z nejhodnotnějších věcí, kterou máme. Každý den o ní svádí boj emaily, zpravodajství, mobilní telefon, sociální média či Netflix (viz dokument Social Dilema). Ti všichni se ji snaží získat co nejdéle udržet.

Rád pro vás do workshopu zařadím toto téma, které je velmi aktuální a zároveň důležité. Pomohu vám posílit vaši pozornost a naučím vás efektivněji nakládat s moderní technologií tak, aby vám nebrala čas navíc.

ZAČLEŇTE MINDFULNESS DO SVÉHO ŽIVOTA

Tou nejlepší cestou, jak mindfulness dostat do svého osobního i pracovního života, je jej několik týdnů trénovat. V rámci několikatýdenního kurzu se budeme zabývat do hloubky tématy: zvládání stresu, soustředění, zklidnění, odolnost, práce s myšlenkami, všímavá komunikace, atd.

Nabízím vám tak kontinuální a praktický trénink mindfulness, který pozitivně ovlivní váš život. Vybudujete si také systém zvyků, díky kterým pro vás bude jednoduší si získané dovednosti udržet a dále je rozvíjet.

CO ŘÍKAJÍ KLIENTI

Zklidnění, koncentrace a nabrání energie mělo úspěch.

Michalovy workshopy byly jedny z nejnavštěvovanějších. Téma zklidnění a získání energie, koncentrace a spokojenosti v celém dni mělo úspěch. Sama jsem měla příležitost si vyzkoušet Michalův online kurz Mindfulness a ten můžu jednoznačně doporučit každému, kdo hledá zpomalení a čas sám pro sebe.

Pavlína Sládková, Specialista vzdělávání, Česká spořitelna

Relaxace, práce se stresem a odpočinek nabývají nový rozměr. 

„Michalův workshop byl velmi dobře hodnocen, zejména protože se nejedná o tradiční školení. Relaxace, práce se stresem a odpočinek už během společného setkání nabývají nový rozměr.“

Tereza Králová, People Development Specialist, Raiffeisenbank

Z odpočinku a mentálního zdraví se stalo legitimní téma. To je pro mě velké vítězství. 

„Kreativní & mediální business, ale částečně i naše firemní kultura, jsou hodně postavené na výkonu a rychlosti. Občas se stane, že lidé chvílemi pracují na hranici svých mentálních i fyzických kapacit, a bohužel si to někdy ani neuvědomí. Workshopy mindfulness u nás otevřely debatu o tom, kdo jak a kde odpočívá, jak nabíráme energii a jak v každodenním shonu neztrácet kontakt sami se sebou. Lidé si víc sdílejí nástroje a zkušenosti, ale i potřeby – prostě se z odpočinku a mentálního zdraví stalo legitimní téma. A to je pro mě velké vítězství.“

Lenka Švelchová, HR Manager & HR Killer, Kindred Group

Lidé se dokáží rychleji zklidnit, lépe zvládají stres a mají pod kontrolou své myšlenky. 

„Jsem ráda, že jsme uspořádali s Michalem Dvořákem 5týdenní kurz pro naše zaměstnance. Kurz, pod Michalovým odborným a vlídným vedením, lidem pomohl lépe zvládat stres, mít více pod kontrolou své myšlenky a dokázat se, mimo jiné, rychleji zklidnit. Tyto dovednosti dokázali účastníci kurzu po pěti týdnech dostat do svého života. Oceňuji také profesionální přístup v průběhu přípravy i celého kurzu.”

Jana Ženčová, Manager of Learning and Development, Tieto

CHCETE ZAŽÍT MINDFULNESS I VE VAŠÍ SPOLEČNOSTI?

Napište mi na můj email info@bemindful.cz, nebo mi zavolejte na 777 945 605. Rád vám odpovím.