MINDFULNESS RETREAT

Retreat je čas, kdy zaléváme strom, o který se později, až přijdou vichřice, můžeme opřít.

Tento retreatový pobyt je jedinečnou příležitostí se více naladit na sebe sama, načerpat novou energii, a získat inspiraci, jak vnášet více přítomnosti do běžného dne. Retreat pro vás může být vítaným prohloubením nebo oživením vaší praxe.

PRŮBĚH MINDFULNESS RETREATU

  • Vedená mindfulness praxe
  • Čas pro samostatnou meditační praxi
  • Dostatek času pro sebe na odpočinek nebo procházky
  • Reflexi a podporu v průběhu retreatu (součástí retreatu je možnost individuálních nebo skupinových setkání zaměřených na sdílení zkušeností a otázky)
  • Kratší tematické vstupy věnované důležitým tématům mindfulness

Retreat je tak kombinací praxe (cca 6 hodin denně), času, kdy můžete vše dobře strávit, podpory a inspirace.

Retreatový pobyt probíhá v tzv. ušlechtilém mlčení („noble silence“) s výjimkou meditačních instrukcí, podnětů k praxi a možnosti sdílení zkušeností a otázek. Díky tichu a vnitřnímu klidu vzniká prostor pro to, aby něco nového mohlo přijít, vynořit se na povrch, nebo naopak. Ticha se tak není třeba obávat. Ticho je pro nás prostředím, které nám umožní hlouběji zůstávat sami se sebou, zároveň však v tomto tichu budeme také společně s ostatními.

TERMÍNY

21. února – 25. února 2024
Středa 18:00 až neděle 15:00

14. listopadu – 17. listopadu 2024
Čtvrtek 18:00 až neděle 15:00

Místo
Tuněchodský mlýn (40 km západně od Plzně).

JAKÁ JE CENA

8 200 Kč (5denní retreat)

6 900 Kč (4denní retreat)

Cena zahrnuje plný program, ubytování i stravu.

Cena retreatu by neměla být překážkou v účasti vážným zájemcům. V takovém případě nás kontaktujte, pokusíme se společně najít dobré řešení.

PRO KOHO JE RETREAT URČEN

Retreat je otevřený jak pro ty, kteří mají už zkušenost s meditací a s mindfulness – absolventy 8týdenních mindfulness kurzů, meditačních retreatů nebo pro ty, kdo mají vlastní meditační praxi v kterékoli tradici.

Není třeba se obávat „náročnosti“ retreatu, zkušenost ukazuje, že se naše mysl poměrně rychle uzpůsobí novému rytmu a intenzivnější pozornosti, a my se díky tomu v sobě můžeme dotknout hlubších zdrojů našeho života. 

 

RETREATY VEDEME SPOLEČNĚ S ŠIMONEM

Šimon Grimmich

Učím 8týdenní kurzy mindfulness (MBSR a MBCL, Mindfulness-Based Compassionate Living) a vede víkendové nebo vícedenní meditační retreaty. Meditace je pro mě cestou k sobě, cestou k druhým a cestou k údivu nad zázrakem života. Vedle učení se rovněž věnuji překládání, mj. knih věnovaných mindfulness a meditaci. Působím jako instruktor v Prázdninové škole Lipnice. Vystudoval jsem filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde dále pokračuji doktorským studiem religionistky.

Michal Dvořák

Vedu 8týdenní MBSR kurzy a další semináře, workshopy mindfulness. Učím to, co sám žiji, pravidelně cvičím mindfulness a využívám jej v příjemných i náročných situacích, které mi život přihrává. Mindfulness mi dodává klid, pomáhá mi zvládat stres a uklidnit hlavu. Absolvoval jsem mindfulness teacher program na UMASS Medical School a Brown University (USA) a pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR).

CO O RETREATU ŘÍKAJÍ JEHO ABSOLVENTI

Retreat je možnost, jak se dostat blíž k sobě.

Retreat nejsou lázně, relaxační víkend ani psychoterapeutická skupina. Retreat je možnost pro každého, i úplného začátečníka, jak se dostat blíž k sobě. Je to čas, která je vymezen jen pro vás samotné.“

Karel P.

Odnáším si větší procítění, že stačí jen pozorovat svůj dech.

„Retreat mi přinesl zklidnění. Připomenutí toho, co mi dal kurz. Uvědomění, že budu potřebovat si takovýchto připomínek udělat co nejvíce, a i znovu probuzenou motivaci se vrátit a nezanedbávat meditace. Větší procítění toho, že vlastně stačí jen pozorovat svůj dech a začnou se dít velice zajímavé věci.“

Lucie S.

 

Objevila  jsem pozapomenuté tužby svého srdce.

„Retreat pro mě byl unikátní a okouzlující zkušeností, kdy člověk v tichu objeví pozapomenuté tužby svého srdce a člověka. Z počátečního zmatku a nejistoty se v průběhu času díky citlivému vedení, stal krásný klid, který byl umocněný nádherným místem, kde reatreat probíhal, s přírodou a noční oblohou, která mi vzala dech, geniálně dobrým jídlem a skvělou tichoučkou skupinovou atmosférou, kterou velmi mile a hřejivě zakončilo společné sdílení na konci pobytu:).“

Šárka K.

Máme v sobě úplně přenádherný klid.

„Retreat mi přinesl hlubší poznání toho, že mám v sobě úplně přenádherný a hluboký klid, takový plný nekonečný hluboký oceán klidu. Je fascinující vědět a zažít, že vše již v sobě mám, jen si dovolit to prožít a užít.“

Veronika B.