MINDFULNESS RETREAT

Retreat je čas, kdy zaléváme strom, o který se později, až přijdou vichřice, můžeme opřít.

Mindfulness retreat je jedinečnou příležitostí se více naladit na sebe sama, načerpat novou energii, a získat inspiraci, jak vnášet více přítomnosti do běžného dne. Retreat pro vás může být vítaným prohloubením nebo oživením vaší praxe.

PRŮBĚH

Během čtyř dnů vás čeká:

  • vedená mindfulness praxe
  • čas pro samostatnou meditační praxi
  • dostatek času pro sebe na odpočinek nebo procházky (doporučením je mít po celou dobu vypnutý mobilní telefon)
  • reflexi a podporu v průběhu retreatu (součástí retreatu bude možnost individuálních nebo skupinových setkání zaměřených na sdílení zkušeností a otázek)
  • kratší tématické vstupy věnované důležitým postojům v meditace (přijetí, pouštění, soucítění atd.) a také překážkám (odpor, netrpělivost nebo chtění)

Retreat je tak kombinací praxe (cca 6 hodin denně), času, kdy můžete vše dobře strávit, a podpory a inspirace, které mohou být dalším obohacením vaší praxe.

Retreat probíhá v tzv. ušlechtilém mlčení („noble silence“) s výjimkou meditačních instrukcí, podnětů k praxi a možnosti sdílení zkušeností a otázek. Díky tichu a vnitřnímu klidu vzniká prostor pro to, aby něco nového mohlo přijít, vynořit se na povrch, nebo naopak. Ticha se tak není třeba obávat. Ticho je pro nás prostředím, které nám umožní hlouběji zůstávat sami se sebou, zároveň však v tomto tichu budeme také společně s ostatními.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Termín: od 10. do 13. červen 2021
čtvrtek 19.00 až neděle 15.00

Místo: Penzion nad lípou, Plinkout 30, Dlouhá Loučka (Jeseníky, mezi Olomoucí a Šumperkem)

Cena: Do 1. března 2021 se můžete přihlašovat za zvýhodněnou cenu 4000 (cena zahrnuje vše: ubytování, jídlo i retreat). Pro přihlášené po
1. března je cena 4500 Kč.

Přihlášení probíhá e-mailem, napište mi na: info@bemindful.cz

PRO KOHO JE RETREAT URČEN

Retreat je otevřený jak pro ty, kteří mají zkušenost s meditací a s mindfulness (absolventy 8týdenních mindfulness kurzů, meditačních retreatů nebo pro ty, kdo mají vlastní meditační praxi v kterékoli tradici), tak i pro ty, kdo se považují za začátečníky. Ti se budou moct zúčastnit dvou úvodů do mindfulness.

Není třeba se ani obávat „náročnosti“ retreatu, zkušenost ukazuje, že se naše mysl poměrně rychle uzpůsobí novému rytmu a intenzivnější pozornosti, a my se díky tomu v sobě můžeme dotknout hlubších zdrojů našeho života. 

Retreat povedeme společně s Šimonem

Šimon Grimmich

Učím 8týdenní kurzy mindfulness (MBSR a MBCL, Mindfulness-Based Compassionate Living) a vede víkendové nebo vícedenní meditační retreaty. Meditace je pro mě cestou k sobě, cestou k druhým a cestou k údivu nad zázrakem života. Vedle učení se rovněž věnuji překládání, mj. knih věnovaných mindfulness a meditaci. Působím jako instruktor v Prázdninové škole Lipnice. Vystudoval jsem filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde dále pokračuji doktorským studiem religionistky.

Michal Dvořák

Vedu 8týdenní MBSR kurzy a další semináře, workshopy, které se tématem všímavosti zabývají. Učím to, co sám žiji, pravidelně cvičím mindfulness a využívám jej v příjemných i náročných situacích, které mi život přihrává. Mindfulness mi dodává klid, pomáhá mi zvládat stres a uklidnit hlavu. Absolvoval jsem mindfulness teacher program na UMASS Medical School (USA) a pětiletý psychoterapeutický výcvik (SUR).