KURZ MINDFULNESS II.
Prostor, jak dál pěstovat mindfulness. Kurz nabízí prohloubení vaší praxe, pravidelné setkávání ve skupině lidí s podobným zájmem, podporu a novou inspiraci. Nabízíme vám ucelený formát, který má za cíl vaši praxi všímavosti nejen oživit, ale hlavně ji prohloubit.
Principy kurzu:
- delší společný čas. Každé setkání má délku tzv. celodenního (6 hodin). Díky tomu budeme mít dostatek času se věnovat intenzivně více tématům. Bude čas jak pro společné cvičení, tak i pro diskusi a také věnování se novým tématům.
- Celková (hodinová) délka kurzu odpovídá délce 8 týdenního kurzu.
- osobní vklad, sebezkušenost. Celý kurz stojí na tréninku, praxi, diskusích…
- kontinuita. Chceme, aby to setkáním nekončilo, ale abyste po každé neděli měli o čem přemýšlet. Vedle toho budete mít několik úkolů, které budeme probírat na dalším setkání.
- pravidelná praxe mezi setkáními. Rádi bychom, abyste po celou dobu kurzu pravidelně cvičili. Nebudeme kontrolovat, jak dlouho a jaké cvičení mindfulness doma provádíte, ale chtěli bychom vám i skrze tento kurz nabídnout další důvod proč pravidelně cvičit.
- uzavřená skupina. Jsme si vědomi, že síla kurzu tkví do velké míry i v síle skupiny. Celý kurz tak absolvuje stejná skupina lidí. Do kurzu se nepůjde přihlásit v jeho průběhu.
Termíny:
- Neděle 28. 2. 2021 13.00 až 19.00
- Neděle 11. 4. 2021 13.00 až 19.00
- Neděle 16. 5. 2021 13.00 až 19.00
- Neděle 20. 6. 2021 13.00 až 19.00
Lektoři: Michal Dvořák a Šimon Grimmich
Kde: online (proběhne přes program Zoom)
Cena: 5 500 Kč
Co je v ceně:
- program
- pracovní listy s probranými informacemi a úkoly na nadcházející týdny
- audionahrávky cvičení
- podporu po celou dobu kurzu (můžete nám v průběhu napsat, zavolat)
Přihlášení probíhá e-mailem, napište mi na: info@bemindful.cz


Popis jednotlivých setkání
1. Setkání: Laskavost a soucit se sebou
Na kurzech mindfulness rozvíjíme především všímavost. O laskavosti nebo soucitu se na kurzech sice mluví, ale často jim není věnována explicitní pozornost, a tak jsou vnímány spíše jako „vedlejší produkt“ praxe všímavosti nebo jako doporučený postoj. Proto bychom se na první setkání našeho kurzu zaměřili na to, jak rozvíjet laskavost a soucit, podíváme více do hloubky.
2. Setkání: Náročné emoce a vnitřní kritik
Jednou z hlavních příčin naši nespokojenosti jsou naše často nevědomě tvořené emoce. Všímavost nám může pomoci více vidět, co stojí za jednotlivými emocemi. Budeme zkoumat, jak si z nepříjemných emocí udělat svého dobrého rádce a jak se spřátelit s vnitřním kritikem. Všímavost nám může poskytnout dobrý základ, jak se s odvahou dívat hlouběji do našeho nitra a učit se zvládat a zklidňovat emoce pomocí laskavosti a soucitu.
3. Setkání: Závislosti, utíkání, denní praxe, 5 překážek
V rámci tohoto setkání se podíváme na 5 překážek, které nám činí naši praxi obtížnější (touha, averze, netrpělivost, ospalost, pochyby), a zaměříme se na to, jak s nimi nejvhodněji pracovat. Vedle toho se zaměříme i na závislosti. Ukážeme si, jak závislosti vznikají a jak lépe zvládat naše automatické (závislostní) vzorce chování. Vyzkoušíme si techniky, které nám v tom pomohou. Následně se přesuneme do každodenní reality s cílem zmapovat si, co je dobré dělat (a nedělat) večer, ráno a během dne proto, abychom měli více energie, byli koncentrovanější, klidnější a také (ve svém důsledku) spokojenější. I tady budeme volně pokračovat v tématu závislostí, které doprovázejí naši každodenní realitu (mobilní telefon, jídlo, práce atd.).
4. Setkání: Questioning a ne-já
Na posledním setkání se budeme zabývat technikou questioning, všímavým kladením otázek. Zkusíme si, jaké to je být v tichu a v klidu s otázkou, jaké nové perspektivy nebo pohledy se mohou objevit. Vedle toho se zaměříme na důležité téma pro meditaci, a sice na to, kdo je vlastně ten, kdo medituje? V meditační praxi často objevujeme, že to, čemu říkáme „já“ jsou často jen myšlenky nebo představy, které udržujeme. Na druhou stranu nám meditace může pomáhat v tom, abychom lépe vnímali to, kdo jsme a co je pro nás důležité. Proto se v závěrečné setkání zaměříme právě na „já“ a „ne-já“.
Co říkají o kurzu jeho absolventi
Petra